Hakkımızda

e78d19cec8104be54e55fed639e5655d137eef2adc5d5f0473pimgpsh_thumbnail_win_distr

Hakkımızda

Karadeniz Teknik Üniversitesi  Endüstri Mühendisliği Kulübü(KTÜ EMK) 2015 yılında başta endüstri mühendisliği öğrencileri olmak üzere öğrencilerin sosyal ve akademik gelişimlerine yardımcı olmak amacıyla kurulmuş bir akademik kulüptür. Yeni kurulmuş bir kulüp olmasına rağmen hedefleri doğrultusunda endüstri mühendisliği öğrencilerinin yanı sıra geniş bir kitleye hitap etmektedir.

İlkini Nisan 2016’da 2 gün süreyle farklı bölümlerden 350 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen ve gelenekselleştirilmesi  amaçlanan GEN’16(Geleceğini Netleştir 2016) etkinliğinde, kendi alanında önde gelen firmaların üst düzey yöneticilerinin katılımıyla dinleyiciler sektörler ve departmanlar hakkında fikir sahibi olup bu firmalar sayesinde hangi sektöre ya da departmana yöneleceğini kafalarında kurgulayabilmektedirler. Geleceğini Netleştir etkinliğinin hedefi başta çevre iller olmak üzere tüm Türkiye’den öğrencilerin katılabileceği bir organizasyon haline gelmektir.

Gelenekselleşmiş etkinliklerinin yanı sıra daha kurulduğu ilk yıl olan 2015-2016 döneminde, Liderlik ve Motivasyon, Bilinmeyenleri ve Merak Edilenleri ile Endüstri Mühendisliği ve bölüm içinde düzenlediği diğer seminer ve söyleşilerle de güzel bir ivme yakalamıştır.

İş hayatına yönelik bu çalışmalarının yanında sosyal faaliyetleriyle de öne çıkan bir kulüp olan KTÜ EMK, kahvaltılar, geziler, partiler ve turnuvalar düzenlemektedir.